אגף פיתוח קהילה

העבודה הקהילתית מושתתת על הערך הדמוקרטי המדגיש את יכולתם וזכותם של התושבים להיות שותפים להחלטות הנוגעות לחייהם, לשיפור איכות החיים, תוך פיתוח סולידריות חברתית והדדיות.

המחלקה פתוחה לצרכי התושבים ולבעיות החברתיות בשכונה ובהתאם אליהם יוזמת, מלווה ומקדמת תהליכי התארגנות קהילתית המאופיינים במעורבות התושבים בהגדרת צרכיהם ובפיתוח מענים ההולמים אותם תוך יצירת שותפויות עם גורמים שונים בשכונה ומחוצה לה.

 

אגף פיתוח קהילה עוסק בתחומים מגוונים: הצמחת מנהיגות תושבים מקומית, וועדות שונות, מרכז המתנדבים, ליווי קבוצות פעולה ויוזמות שונות העולות מתושבים וארגונים בשכונה. תושבים המעוניינים להצטרף לפעילות או ליזום פעילויות מוזמנים לפנות אלינו- ויחד להפוך את השכונה שבה אנו חיים למקום טוב יותר.

 

יוזמות קהילתיתיש לכם רעיון לפרויקט ייחודי שיפעל וישפר את איכות החיים בשכונה? יש נושא שבוער לכם ואתם רוצים לפעול יחד כדי לנסות לשפרו ? נשמח לסייע לכם לקדם ולפעול בשכונה!

 

פעילות בוועדות המינהלבמינהל הקהילתי פועלות וועדות שונות, המורכבות מתושבים ומאנשי מקצוע,  הפעולות בכדי להשפיע בכוחם המשותף על מצב השכונה בתחומים שונים  הוועדות הקיימות פועלות בתחומים:

  • תרבות – קיום אירועי תרבות, העשרה ופנאי למבוגרים במהלך השנה.
  • פיזי – פועלים בתחום שיפור התשתיות בשכונה, תכניות בניה חדשות, אישור תכניות ועוד.
  • משפחות צעירות- קידום תחומים הנוגעים לשיפור חיי המשפחות הצעירות בשכונה.
  • קומנדו זבל- נושאים שונים הקשורים לנקיון, איכות סביבה, תחזוקה ושיפור פני השכונה.
  • חירום ובטחון- הכנת תשתיות שכונתיות ומוכנות למצבי חירום או אסון שונים בקהילה.
  • גיל רך- קידום ופיתוח תחום הגיל הרך בשכונה.

הועדות פתוחות להצטרפותם של כל התושבים המעוניינים לפעול ולהשפיע בנושא הוועדה. כמו כן, ניתן ליזום ולהקים ועדות חדשות בתחומים נוספים.

 

שלכם, לכל שאלה ובקשה

רוני דביר – עו"ק קהילה - ronid@gilo.matnasim.co.il 

*כדאי להתעדכן ביוזמות השונות באתר ובפייסבוק שלנו* כמו שנה שעברה..